Etkinlikler Haber

Yeni Türk Ticaret Kanunu Eğitim Seminerleri (Turkcell-Gümrük ve Ticaret Bakanlığı-TOBB İşbirliği İle)

1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe girecek olan Yeni Türk Ticaret Kanunu ile ilgili olarak ilgili çevreleri bilinçlendirmek amacıyla T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, T.O.B.B. ve Turkcell işbirliği ile hayata geçirilecek eğitim seminerlerinin ilkini, 8 Şubat 2012 Çarşamba günü saat 13:30’dan itibaren Turkcell’in buradaki adresinden canlı izleyebilirsiniz.
Canlı yayını ayrıca iPad ve iPhone’larınız üzerinden de izleyebilirsiniz.​​​
Turkcell ve TOBB’dan İşbirliği (Marketing Türkiye Haberi)
Turkcell, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  tarafından düzenlenecek Şirketlere Yönelik Yeni Türk Ticaret Kanunu Eğitim ve Tanıtım Toplantıları’nın teknoloji ortağı olarak bir ilke imza attı: 7 bölgede, 14 ilde gerçekleştirilecek toplantıların ilki, Turkcell-TOBB işbirliğiyle internetten canlı olarak yayınlanacak. Dileyenler video formatındaki içeriklere daha sonra da ulaşabilecekler.
6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun iş dünyasına sunacağı fırsat ve yenilikler ile getireceği yükümlülükler, eğitim toplantılarında derinlemesine ele alınacak. Konunun uzmanları ve akademisyenler tarafından verilecek eğitimler sayesinde, kanun yürürlüğe girmeden önce şirketlerin gerekli hazırlıkları tamamlayarak rekabette sıkıntı yaşamalarının önüne geçilmesi hedefleniyor. 14 ayrı ilde gerçekleştirilecek eğitim toplantılarının ilki 8 Şubat 2012 Çarşamba günü saat 13:30’da İstanbul Hilton Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek ve www.turkcell.com.tr/kurumsal adresinden canlı olarak yayınlanacak. Türkiye’de bir ilk olan bu uygulama ile 81 ilde dileyen herkes bilgisayarlar, tablet cihazlar ya da cep telefonları üzerinden eğitimleri takip edebilecek.
Bakan Yazıcıoğlu: “Bu önemli eğitim faaliyetinin duyurulmasına sağlayacağı katkı için Turkcell’e teşekkür ederim.” Gümrük ve Ticaret Bakanlığı konuya özel önem veriyor. Bakan Hayati Yazıcı, konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “Yeni Türk Ticaret Kanunu, ülkemizde yatırım ve iş yapma ortamının iyileştirilmesi, şirketlerimizde kurumsal yönetim ilkelerinin benimsenmesi, kayıt dışılığın önlenmesi, şeffaflığın ve hesap verilebilirliğin sağlanması, bilgi toplumuna uygun hizmetlerin ön plana çıkması gibi alanlarda önemli katkı sağlayacaktır. Bakanlığımızın himayesinde ve TOBB ile işbirliği içerisinde Türkiye genelinde 14 ilde yapılacak eğitim toplantılarında, Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun iş hayatına getirdiği yenilikler ve yükümlülükler konunun uzmanları tarafından şirketlerimize anlatılacaktır. Bu önemli eğitim faaliyetinin kamuoyuna ve hedef kitleye duyurulmasına sağlayacağı katkı için Turkcell’e teşekkür ederim.”.

Konu ile ilgili Marketing Türkiye’de çıkan haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Alakalı Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.